بازسازی ساختمانهای قدیمی

مراحل بازسازی خانه های قدیمی و آپارتمان

همه چیز به قدمت ساختمان شما بستگی دارد. میزان خرابی و فرسودگی در ساختمان شما چقدر است؟ از استحکام بنای ساختمانی خود چقدر مطمئن هستید؟ فقط ظاهر ساختمان برای شما اهمیت دارد یا میخواهید در سالهای آینده از ساختمان خود مطمئن باشید؟ عایق کاری آپارتمان شما در چه حدی است؟ آیا ملک شما نم دارد؟ از سالم بودن لوله ها در ساختمان خود مطمئن هستید؟ همه این سوالات را با بازسازی ساختمان جواب خواهید گرفت ..

بازسازي ساختمان قديميکار بازسازی آپارتمان به ۲ دسته اصلی تقسیم می شود :

الف) بازسازی و مرمت بخش های اصلی که در استحکام بنا تاثیر دارد ..

ب ) مرمت و بازسازی قسمت های قابل دید برای زیبایی و نوسازی تجهیزات ساختمانی .

مراحل بازسازی آپارتمان

در این بخش به توضیح بازسازی آپارتمان و بازسازی خانه های قدیمی در بخش های اصلی می پردازیم. یادتان باشد اگر ساختمان شما فرسوده شده است بازسازی کردن آن امری بسیار مهم است زیرا تاثیر مستقیم در سلامت شما به لحاظ جسمی و روانی دارد. بازسازی ساختمان و مرمت اصلی بیشتر مربوط به دیوارهایی است که دارای نم می باشد یا به مرور زمان و نشست کردن زمین ترک های بزرگی روی آنها ایجاد شده است .

ساختمان قديميابتدا باید این دیوارها را بازسازی کرد. معمولاً دیوارهای اصلی که دیوار حائل محسوب می شوند را تخریب نمی کنند زیرا ستون های اصلی ساختمان که باعث سرپا ماندن ساختمان شما هستند روی آن دیوارها قرار گرفتند و در واقع وزن سازه ساختمان شما را تحمل می کنند.

دیوارهای حائل را باید تا به آجر رسیدن روبرداری کرد. یعنی اینقدر سطح دیوار را کند تا به آجر رسید. سپس از ابتدا دیوار را با شاغول بندی مناسب گچ و خاک کرد. پس از خشک شدن گچ و خاک می بایست سفیدکاری را آغاز کرد تا دیواری نو و تمیز داشته باشیم. در واقع این دیوار ها به دلیل اینکه تخریب نمیشوند، بازسازی می شوند و به همین دلیل باید مرحله گچ کاری را در آنها با دقت انجام داد.

در ادامه مقالات بیشتری در زمینه سرویس ها ،سقف و ستون و سایر تجهیزات ساختمان میتوانید مطالعه نمایید.

همچنین مقالاتی در زمینه دکوراسیون منزلتان و انواع کاغذ دیواری ها و … وجود دارد که میتوانید با مراجعه به آن ها در مورد دکوراسیون منزلتان و همچنین رنگ آمیزی منزلتان اطلاعاتی کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


?>