بازسازی آپارتمان و ساختمان


بازسازی آپارتمان را از کجا شروع کنیم؟

بازسازی آپارتمان و یافتن طرحی مناسب برای آن ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده و یکی از دغدغه های آنان محسوب میشود.سر و کله زدن با پروژه طراحی داخلی منزل ، بازسازی ساختمان و انتخاب طرح و سبک مناسب میتواند تبدیل به یکی از سخت ترین و پیچیده ترین کارها برای بسیاری از افراد شود .

بازسازی آپارتمان

در صورتیکه علاقه مند به این مفاهیم و موضوعات هستید میتوانید ایده های جالب و مفیدی در این مقاله بیابید در زمینه بازسازی و امیدواریم برایتان مثمر ثمر واقع شود…

یک مثال  در مورد بازسازی آپارتمان : همچنین در کشور ایتالیا کارخانه صنعتی که بسیار قدیمی بود به هتل چهارستاره تبدیل شد این هتل چهار ستاره نامش Best Western Premier Monza & Brianza است و در نزدیکی شهر میلان قرار دارد و هتلی مدرن است و امکانات رفاهی مناسبی دارد و آرامش و راحتی در مورد مسائل حرارتی و صوتی نکته مهمی است که در این هتل وجود دارد.

بازسازی ساختمان

کارشناس فنی هتل میگوید که استاندارد های بین المللی برای عایق بندی صوتی و حرارتی این هتل رعایت شده و از عایق صوتی و حرارتی پشم سنگ برای کاهش انرژی و عایق بندی مجموعه با صرف هزینه کم استفاده شده است که باعث شده این پروژه در مدتی کم به بهره برداری برسد .

 

بازسازی ساختمان

بطورکلی بازسازی یک اصطلاح در حفاظت از معماری است که معنای دقیق آن بسته به زمینه ای که در آن استفاده می شود متفاوت است. به طور گسترده تر، مانند “منشور ICOMOS Burra”، “بازسازی” به معنی بازگشت یک ساختمان آسیب دیده با معرفی مواد جدید  به یک جای شناخته شده  است .

یکی از اولویت ها برای این که بازسازی  را آغاز کنید داشتن یک طرح مناسب و در عین حال کارآمد و زیباست. برای اینکار بسته به تکنولوژی های روز، قوانین و استانداردهای صنعت ساختمان، سلیقه و نیاز مشتری و خیلی از مسائل دیگر می توان یک طرح را در ذهن شکل داد و بعد با پیاده سازی طرح و نقشه ی مربوطه بازسازی آپارتمان را انجام داد.

بازسازی آپارتمان قدیمی

با توجه به موارد بیشماری که باید در طرح ها در نظر گرفته شود و این که هر فرد از لحاظ بعد هنری سلیقه ای خاص دارد و همچنین امکان پیاده سازی آن طرح در ساختمان یا آپارتمان مورد نظر، یکی از مراحل سخت و پیچیده در کار بازسازی  یا طراحی داخلی منزل یا محل کار و شرکت ها و … انتخاب و ارائه یک طرح و سبک مناسب برای کار می باشد.

این که از کجا باید برای کار شروع کرد اهمیت دارد و خیلی از افراد از این مورد آگاهی ندارند. ممکن است شما نیز با این موضوع مواجه شده باشید و یکی از دغدغه های شما نیز باشد، به همین دلیل می توانید از مواردی که در ادامه در این ارتباط بیان شده است استفاده کرده تا علاوه بر این که به شما دیدی خاص بدهد، نکاتی را که تا به حال به آن ها توجه نکرده اید را برای شما برجسته کند و به عنوان ایده هایی در کارهای آتی از آن ها استفاده کنید.

قبل از انجام  بازسازی آپارتمان برای خودتان یک هدف و بودجه مشخص در نظر بگیرید.

تعمیرات آپارتمان

چه المان هایی نیاز دارید و چه مقدار پول برای این کار در نظر گرفته اید ؟ و سعی کنید در تمام مراحل بازسازی  پایبندشان باشید .این که چقدر می خواهید هزینه کنید و اصلا چقدر پول و پس انداز دارید را در نظر بگیرید. المان های مورد نیاز و مدنظر خود را تعیین کنید. در مراحل مربوط به بازسازی آپارتمان به اهداف و بودجه خود توجه کرده به آن ها پایبند باشید.
در این حالت می توانید با یک برنامه ریزی حساب شده و پیش بینی تمامی اهداف و مسیرها به نتایجی که از قبل متصور شده اید دست پیدا کنید.

نکته اول در بازسازی آپارتمان

  • دقت کنید در بازسازی آپارتمان به طراحی داخلی خانه، شخصیت نیز بدهید و در کنار پیاده سازی اهداف موردنظرتان، یک طرح منحصر به فرد برای خود داشته باشید.

گاهی اوقات برخی از افراد برای بازسازی از طراحان داخلی استفاده می کنند. این انتخاب می تواند تا حدود زیادی مسئولیت های شما را کم کند ولی حتما به یاد داشته باشید که شما این فرد را برای این استخدام کرده اید که در کنار کار خودش، ایده ها و نظرات شما را هم پیاده سازی کرده و سلیقه ی شما را نیز مدنظر قرار دهد. چون در نهایت شما هستید که می خواهید در آن مکان زندگی کنید و بعد از یک روز کاری در آن محیط به آرامش برسید و به استراحت بپردازید.

پس آن محل باید برای شما محیطی مناسب باشد تا بتوانید از بودن در آن لذت برید. پس نباید خود، سلیقه و آرامش خیالتان را در انتخاب طرح و سبک شایسته و مناسب و بازسازی  دست کم و نادیده بگیرد.

قیمت بازسازی خانه

حتی اگر برای بازسازی آپارتمان یک طراح داخلی شخصی هم استخدام کرده اید ، مطمئن شوید که ایده های شما را کاملا مد نظر دارد و طبق سلیقه شما پیش میرود . به هر حال خانه شماست و جایی است که میخواهید بعد از یک روز کاری سخت و طولانی ساعاتی را با آرامش در آن سپری کنید .پس اصلا خودتان را در بازسازی و انتخاب طرح و سبک مناسب دست کم نگیرید !

نکته دوم در بازسازی آپارتمان

  • در بازسازی آپارتمان به این مورد توجه کنید که نیاز نیست هر چیزی را دوباره مورد استفاده قرار دهید و بهتر است از دست خیلی از خرده ریزهایی که زیاد هم ضروری نیست خلاص شوید.

قرارداد بازسازی آپارتمان

برای خیلی از ما پیش آمده است که وارد یک محیط و فضای خلوت و ساده می شویم ولی در عین حال در آن جا احساس آرامش کرده و آن محیط به نظر مان بسیار زیباست.
از آن جایی که این نوع از امکان و فضاها مداوم در حال تازه شدن می باشند، راه حل برای رسیدن به این نوع از ساختمان ها، بازسازیاست و این که یک طرح ساده و زیبا را همگام با سلیقه ی خود پیاده سازی کنید.

وقتی که سال ها از ساخت یک خانه گذشته و خانه تقریبا فرسوده شده است، حتی افراد آن خانه نیز نیاز به نو شدن و تحول در آن را احساس می کنند.
برای خیلی از ما چه از بعد مالی و چه گاهی اوقات برخی مسائل شخصی دیگر این امکان وجود ندارد که خانه را تعویض کنیم و یا یک خانه نوساز خریداری کنیم و به آن نقل مکان کنیم. پس باید به فکر بازسازی خانه ای که در آن سکونت داریم، باشیم.

بازسازی آپارتمان-فضا

برای این که یک فضا را طراحی کنیم ابتدا باید به کاربرد آن محیط و فضای آن توجه نماییم و این یکی از مواردی است که در معماری ساختمان و در کنار آن دکوراسیون داخلی منازل بسیار حائز اهمیت می باشد.
برای مثال برای اتاق کودک معمولا از رنگ ها و طرح های خاص و شاد استفاده می شود که قطعا نمی توان برای اتاق والدین یا اتاق کار و مطالعه نیز از همان رنگ و طرح ها استفاده نمود.

در ادامه به شما خواهیم گفت که برای بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان و همچنین بازسازی ساختمان اداری خود از کجا شروع کنید و چه اقداماتی را باید در الویت کارها قرار دهید.

با ما همراه باشید …

الویت اول بازسازی آپارتمان : آشپزخانه


بازسازی ساختمان مسکونی

با توجه به این که در آشپزخانه ها، اهالی خانه زیاد رفت و آمد می کنند و می توان گفت یکی از مهم ترین مکان های هر خانه ای است که علاوه بر افراد خانه که تقریبا بخشی از زمان خود را در آن هستند، برای خانم ها پر اهمیت ترین مکان محسوب می شود.
بنابراین بازسازی آپارتمان به دکوراسیون، چینش، فضاها، نوع دسترسی و کاربرد ها در فضای آشپزخانه بسیار اهمیت می دهد. این محیط باید علاوه بر زیبایی و مدرن بودن، کارایی و کاربرد خود را داشته باشد و باید برای همه ی افراد خانه حس تازگی را تداعی کند.

تغییر جلوه کابینت ها می تواند تغییر و تحول چشمگیری در فضای آشپزخانه ایجاد کند زیرا بیشترین سهم فضای آشپزخانه به کابینت ها اختصاص دارد .

قدم بعدی تعویض نمای کانتر آشپزخانه است که بسته به رنگ جدید کابینت ها و چیدمان آشپزخانه می توانید از جنس های متنوعی برای کانتر جدید آشپزخانه خود استفاده نمایید .

اقدام دیگری که میتوانددر بازسازی آپارتمان شما جلوه آشپزخانه را تغییر دهد ، استفاده از کاشی های جدید برای کف و دیوار آشپزخانه است .

الویت دوم  : سرویس بهداشتی

بازسازی آپارتمان تهران

یکی از فضاهایی که امروزه طراحی های متفاوت در مورد آن می بینیم سرویس بهداشتی است. شاید به این نکته دقت کرده اید که محیط و دکوراسیون سرویس های بهداشتی خیلی زود کسل کننده می شد و نیاز به تنوع برای جلوگیری از عدم تکرار در آن ها دیده می شود. برای این کار می توان از بازسازی آپارتمان و تغییر در کاشی های آن استفاده نمود.

درست است که تغییر در سرویس ها کار سختی نیست ولی فکر کنده شدن کاشی ها و دوباره چسباندن آن ها و زمانی که تلف می شود و سختی های آن ممکن است موجب پشیمانی ما شود. برای حل این مشکلات در هنگام بازسازی آپارتمان از کاشی هایی استفاده کنید که به شما امکان چسبدن روی کاشی های قبلی را یدهد. البته با تعویض کردن شیرآلات و روشویی و سایر وسایل و تجهیزات موجود در سرویس ها نیز می توانید به سرویس بهداشتی جلوه ی جدید و زیبا بدهید.

الویت سوم  : پذیرایی و نشیمن

پذیرایی و نشیمن یکی از جاهایی در خانه است که شاید با کمترین هزینه بسیار تغییر کرده و به خانه حال و هوایی نو، مدرن و زیبا می دهد. شما خیلی ساده با استفاده از ترکیبات مختلفی از کاغذ دیواری و رنگ یا ام دی اف و کناف می توانید به خانه جلوه ای زیبا بدهید که البته انتخاب هریک از این ها بستگی به سلیقه و دکوراسیون داخلی خاص یا معماری داخلی متفاوتی مدنظر شما دارد.

بازسازی و تعمیرات ساختمان

 الویت چهارم بازسازی آپارتمان : اتاق ها

اتاق فضای دنج و خصوصی منزل شماست ، جایی است که سلایق شما و ارامش شما در اولویت است . معمولا اتاق ها نسبت به بقیه فضاها کوچک تر است پس بهتر است در بازسازی آپارتمان فضای اتاق خواب خیلی شلوغ نباشد و بیشتر وسایل در کمد ها و کشو ها جای داده شود .

طراحی کمد مناسب برای اتاق ها سر آغاز یک فضای مناسب است .

با انتخاب رنگ دلخواه و فرم های آرامش بخش در فضای اتاق میتوانید بعد از یک روز پر کار آرامش داشته باشید و كاملا تغییرات یك بازسازی عالی را احساس كنید .

در بازسازی  رنگ های شاد را با تم خنثی ترکیب کنید .

بازسازی آپارتمان | بازسازی ساختمان

استفاده از تم خنثی در دکوراسیون ساختمان همیشه از ایمن ترین و انعطاف پذیرترین رنگ های موجود در بازار است . این رنگ ها به آسانی با آخرین مدهای روز طراحی هماهنگ میشود و به دیگر گزینه های رنگی به خوبی اجازه خودنمایی میدهد .

حتی اگر قرار است تابلوهای زیادی به دیوارتان نصب کنید باز هم رنگ های خنثی بهترین گزینه خواهد بود زیرا چنین آثاری را به بهترین شکل به نمایش میگذارد .

اما شاید بهترین دلیل برتری تم های خنثی نسبت به سایر تم های رنگی در دکوراسیون داخلی ، اتمسفر و جوی باشد که آنها در خانه ایجاد میکنند . دکوراسیون خنثی میتواند روشن و دعوت کننده یا تیره و عاشقانه و یا حتی لوکس و با شکوه باشد . در بازسازی آپارتمان همیشه رعایت نكات خاص باعث مطلوبتر شدن فضای داخلی شده و ارامش و زیبایی فوق العاده ای ایجاد میكنید .

 اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

قطعا خیلی از ما به یاد نداریم ولی این را شنیده ایم که تا حدود صد سال پیش در هر خانه ای مکانی وجود داشت به نام مطبخ که جدا از حصار خانه بود به جای آشپزخانه های امروزی وجود داشت.
تفاوت بارز مطبخ با آشپزخانه های امروزی همین بود که معمولا در زیر پله یا گوشه ی حیاط قرار داشتند. تفاوت دیگر آن ها این است که مطبخ برای استفاده بیش از یک خانواده بود و آن ها با هم غذای خود را در مطبخ می پختند.

از آن جایی که در گذشته از هیزم و زغال برای تهیه غذا استفاده می شد کار عاقلانه ای بود که مطبخ در محیط داخلی خانه نباشد چون فضای آن کاملا سیاه رنگ می شد.
امروز دیگر شاهد پیشرفت تکنولوژی هستیم و درنتیجه ی آن سیستم گازکشی باعث شده تا آشپزخانه جایی به مراتب تمیزتر باشد و بتواند در داخل خانه قرار گیرد. از طرفی فضای امروزی خانه ها آنقدرها بزرگ نیست که بتوان آشپزخانه را خارج از خانه و در حیاط قرار داد.

بازسازی ساختمانهای قدیمی

امروزه می بینیم که چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه برای خانم ها بسیار مهم شده است و حتی دیوارهایی که زمانی آشپزخانه ها را از فضای خانه جدا می کردند دیگر وجود ندارند و آشپزخانه به اتاق پذیرایی مشرف است بنابراین آن را به یکی از عناصر مهم در بازسازی آپارتمان تبدیل کرده است.

در بازسازی شاید آشپزخانه یکی از مناطق کوچک باشد ولی در حقیقت بسیار مهم و زمان گیر است و گاهی اوقات کوچک ترین اشتباهی در مورد آن دکوراسیون و زیبایی خانه را از بین می برد.

پس در بازسازی باید حسابی حواستان به این منطقه حساس باشد . کوچکترین اشتباهی در چیدمان آن ممکن است کل زیبایی خانه را به خطر بیاندازد .

به آشپزخانه نور بتابید

در بازسازی آپارتمان ، طراحی دكوراسیون باید به گونه باشد كه به آشپزخانه نور بتابد و فضای آشپزخانه نور عالی داشته تا وسایل اشپزخانه بسیار عالی جلوه كند.

دیگر زمان آشپزخانه های نمور زیر پله ای قدیمی با آن نور کم و فضای تاریک شان گذشته است . حالا باید همه آشپزخانه ها حسابی پر نور باشند که هم زیبایی رنگ کابینت ها به چشم بیاید و هم حاصل دست بانوی خانه بیشتر بدرخشد . پس یکی از قدم ها در طراحی آشپزخانه تامین نور آن است .

هنگام بازسازی در آشپزخانه ای باید تعداد زیادی چراغ سقفی طراحی شود نداشتن نور کافی در آشپزخانه مساوی است با خطای دید آشپز و غذایی که رنگ و مزه ندارد .

بازسازی آپارتمان | بازسازی ساختمان | بازسازی نمادر نوسازی ساختمان به اندازه مدرن باشید

در طراحی و بازسازی آپارتمان نه افراط باید داشت و نه تفریط . طراحان همیشه حواسشان هست که در خانه ای همان قدر که نباید از مد روز دور بود نباید زیاد از حد هم به ابزار و وسایل تازه از راه رسیده اعتماد کرد . شاید خیلی از ما با دیدن یک تصویر از آپارتمان بفكر بروز کردن منزل خود بیفتیم .
داشتن کابینت های چوبی خاص، روکش های براق، رنگ عجیب، ابزار خاص نگهداری ظروف، یک هود بزرگ تمام الکتریکی، طاقچه های بزرگ و کوچک و همچنین كف پوش عالی و یا كاغذ دیواری و سقفی با طرح مدرن … این ها همه خوب هستند و از ابزار طراحی مدرن، اما اگر همه شان قرار باشد در بازسازی آپارتمان همه با هم یکجا جمع شوند دیگر نشانی از به روز بودن ندارند بلکه معنای خلاف آن را پیدا میکنند .

بازسازی آپارتمان | بازسازی ساختمان | بازسازی نما

پس توجه به این نکته اساسی است که در زمان بازسازی شما قصد ندارید که نمایشگاهی از محصولات جدید و مدرن ساختمانی به راه بندازید بلکه می خواهید منزل خود را با ابزارهای جدید مدرن و زیبا کنید.

شما قرار است با انجام بازسازی آپارتمان منزل خود را با ابزار جدید زیباتر کنید نه اینکه به نمایش محصولات بپردازید.

دو برادر دوقلو بنام برادران اسکات در بحث بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان بسیار معروف هستند و بسیار زیبا بازسازی ساختمان یا آپارتمان افراد را انجام میدهند

با توجه به بودجه افراد سعی میکنند بهترین بازسازی را انجام دهند که علاوه بر مقاوم سازی ساختمان ،زیبایی و نکات معماری داخلی را هم در نظر دارند وهمچنین هزینه بازسازی آپارتمان و قیمت بازسازی خانه را هم باید در نظر داشته باشید .

این دو برادر بسیار منصف هستند و طبق این برنامه نشان میدهد که آنها همواره سعی دارند مشتری های خود را راضی نگه دارند.

نحوه بازسازی خانه های قدیمی

 

بعنوان مثال در برنامه ای این دو برادر برای زوج جوانی با تجه به بودجشان خانه ای انتخاب کردند و آن ها نیز از خانه بازید کردند .ابتدا از محله و درخت های اطراف آن خیلی خوششان آمد اما وقتی وارد خانه شدند از وسائل خانه  که خیلی قدیمی بود اصلا خوششان نیامد همچنینی از آشپزخانه ایراد گرفتند و اینکه دیدی ندارد که قرار شد در بازسازی  که انجام میدهند دیوار ها حذف شوند و کابینت های سفید استفاده کنند .همچنین وسائل جدید  و جزیره در آشپزخانه ایجاد شود.

بازسازی و تعمیرات ساختمان :از دیگر بازسازی ها بازسازی و طراحی کمد دیواری و کاغذ دیواری های آپارتمان است…وقتی خانه ای طراحی میکنید مهم ایت که با توجه به دیزاین خانه و رنگ آمیزی آن طراحی مناسب و رنگ آمیزی مناسبی داشته باشید و به دکوراسیون منزلتان اهمیت دهید …همچنین رنگ آمیزی پرده های اتاق خواب ها و پذیراییتان نیز از جمله مواردی است که باید به آن دقت داشت چراکه یکی از عواملی که در بازسازی مهم است همین نکات دکوراسیون است.

همچنین تعمیرات در بازسازی از اهمیت ویژه ای برخورداند همانطور که در بالا به برنامه برادران اشاره شد آنها این نکته را در نظر دارند که در تعمیرات آپارتمان و همینطور دکوراسیون که مشتری راضی باشد و از قبل با او در میان میگذارند و مشورت میکنند که چه رنگ و طرحی دوست دارد و میخواهندقسمت های منزلشان چگونه باشد.

بازسازی داخلی : همچنین در انتخاب کفپوش ها و تعمیرات آن توجه داشته باشید و جنس مرغوب تر استفاده نمایید که زود از بین نروند و نکات مربوط به کفپوش ها را رعایت کنید چراکه این نکته در بازسازی آپارتمان شما مهم است.

در ادامه:

بازسازی ساختمانهای قدیمی

 

شرکت بازسازی ساختمان فرتاک ساخت آبا

?>