بازسازی آپارتمان ، طراحی داخلی منزل و دغدغه بسیاری از افراد هنگام “بازسازی آپارتمان”

بازسازی آپارتمان و طراحی داخلی منزل را از کجا شروع کنیم؟

بازسازی آپارتمان و یافتن طرحی مناسب برای آن ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده و یکی از دغدغه های آنان محسوب میشود.

سر و کله زدن با پروژه طراحی داخلی منزل ، بازسازی ساختمان و انتخاب طرح و سبک مناسب میتواند تبدیل به یکی از سخت ترین و پیچیده ترین کارها برای بسیاری از افراد شود .

بیشتر آنها نمیدانند که از کجا باید شروع کرد .


بازسازی آپارتمان

اگر شما هم یکی از همین افراد هستید این توصیه ها میتوانند دید شما به این موضوع را تا حدی عوض کرده و الهام بخش ایده هایی جالب و مناسب برایتان باشند.

با ما در ادامه بازسازی آپارتمان همراه باشید…

 

بازسازی آپارتمان ؛ قبل از انجام برای خودتان یک هدف و بودجه مشخص در نظر بگیرید


بازسازی آپارتمان قدیمی

چه المان هایی نیاز دارید و چه مقدار پول برای این کار در نظر گرفته اید ؟ و سعی کنید در تمام مراحل بازسازی آپارتمان پایبندشان باشید . در این صورت با هزینه ای پیش بینی شده به نتیجه ای مطلوب و دلخواه خود خواهید رسید.

 

 

بازسازی آپارتمان ؛ شخصیت بخشیدن به طراحی داخلی خانه تان را نیز به هیچ وجه فراموش نکنید .


بازسازی آپارتمان در تهران

حتی اگر برای بازسازی آپارتمان یک طراح داخلی شخصی هم استخدام کرده اید ، مطمئن شوید که ایده های شما را کاملا مد نظر دارد و طبق سلیقه شما پیش میرود . به هر حال خانه شماست و جایی است که میخواهید بعد از یک روز کاری سخت و طولانی ساعاتی را با آرامش در آن سپری کنید .پس اصلا خودتان را در بازسازی آپارتمانو انتخاب طرح و سبک مناسب دست کم نگیرید !

 

 

بازسازی آپارتمان ؛ خلاص شدن از شر خرده ریزهای غیر ضروری و بدون استفاده نیز یکی از الویت ها محسوب میشود .


قرارداد بازسازی آپارتمان

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وارد فضایی شوید که در عین سادگی و خلوت بودن به شما حس آرامش و صمیمیت ببخشد . این دسته فضاها همواره در حال تازه شدن هستند و راه حل آن بازسازی آپارتمان و طراحی آمیخته به سلیقه شماست .

یکی از موضوع های بسیار پر اهمیت در معماری و به ویژه دکوراسیون داخلی جهت بازسازی آپارتمان ، کاربرد هر فضاست . برای طراحی یک فضا همواره به کاربردش توجه داشته باشید ، مثلا اگر این فضا اتاق کودک است بهتر است از رنگ های سرزنده و شاد برای دیوارها و مبلمانش استفاده کنید .در حالی که همین رنگ ها برای اتاق مطالعه به هیچ عنوان مناسب نیستند.

زمانی که مدت طولانی از عمر یک خانه میگذرد ، برخی قسمت های آن فرسوده و خراب می شود و همچنین ساکنین آن خانه نیاز به تنوع و تحولی در خانه احساس میکنند . همیشه تعویض خانه و خرید یک خانه نوساز برای افراد ممکن نیست بنابراین در چنین مواقعی بهترین کار بازسازی آپارتمان و خانه ای است که در آن سکونت دارید.

 

در ادامه به شما خواهیم گفت که برای بازسازی ساختمان و بازسازی آپارتمان و همچنین بازسازی ساختمان اداری خود از کجا شروع کنید و چه اقداماتی را باید در الویت کارها قرار دهید.

با ما همراه باشید …

 

الویت اول بازسازی آپارتمان : آشپزخانه


بازسازی ساختمان مسکونی

از آنجایی که آشپزخانه از مهمترین قسمت های خانه است و رفت و آمد در آن زیاد بوده و تقریبا تمام افراد خانواده مقداری از زمان خود را در آن سپری میکنند، از این رو در بازسازی آپارتمان دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به نحوی باشد که برای افراد تازگی داشته باشد.

تغییر جلوه کابینت ها میتواند تغییر و تحول چشمگیری در فضای آشپزخانه ایجاد کند زیرا بیشترین سهم فضای آشپزخانه به کابینت ها اختصاص دارد .

قدم بعدی تعویض نمای کانتر آشپزخانه است که بسته به رنگ جدید کابینت ها و چیدمان آشپزخانه میتوانید از جنس های متنوعی برای کانتر جدید آشپزخانه خود استفاده نمایید .

اقدام دیگری که میتوانددر بازسازی آپارتمان شما جلوه آشپزخانه را تغییر دهد ، استفاده از کاشی های جدید برای کف و دیوار آشپزخانه است .

 

الویت دوم بازسازی آپارتمان : سرویس بهداشتی


بازسازی آپارتمان تهران

سرویس بهداشتی نیز از دیگر قسمت هاییست که فضای آن خیلی زود تکراری و کسل کننده میشود . به همین جهت در بازسازی آپارتمان تغییر جلوه سرویس بهداشتی کار بسیار آسانی است و براحتی میتوان آن را نو و جدید کرد . برای مثال با نصب کاشی های جدید برای کف و دیوارها به کلی جلوه سرویس بهداشتی تغییر میکند .

فراموش نکنید که میتوانید در بازسازی آپارتمان از کاشی هایی استفاده کنید که قابلیت چسبیده شدن روی کاشی های قبلی را دارند.

علاوه بر این میتوانید تجهیزات سرویس بهداشتی از قبیل توالت ، توالت فرنگی، روشویی و شیر آلات و همچنین آیینه را نیز تعویض کنید .

 

الویت سوم بازسازی آپارتمان : پذیرایی و نشیمن

میتوان به سادگی و با هزینه کم ، رنگ و روی جدیدی به پذیرایی و نشیمن خانه داد و كار بازسازی آپارتمان را پیش برد .

ترکیبی از نقاشی و کاغذ دیواری و طرح های کناف یا ام دی اف به راحتی میتواند حس و حال جدیدی به منزل شما بدهد.

 

الویت چهارم بازسازی آپارتمان : اتاق ها

اتاق فضای دنج و خصوصی منزل شماست ، جایی است که سلایق شما و ارامش شما در اولویت است . معمولا اتاق ها نسبت به بقیه فضاها کوچک تر است پس بهتر است در بازسازی آپارتمان فضای اتاق خواب خیلی شلوغ نباشد و بیشتر وسایل در کمد ها و کشو ها جای داده شود .

طراحی کمد مناسب برای اتاق ها سر آغاز یک فضای مناسب است .

با انتخاب رنگ دلخواه و فرم های آرامش بخش در فضای اتاق میتوانید بعد از یک روز پر کار آرامش داشته باشید و كاملا تغییرات یك بازسازی عالی را احساس كنید .

در بازسازی آپارتمان رنگ های شاد را با تم خنثی ترکیب کنید .

استفاده از تم خنثی در دکوراسیون ساختمان همیشه از ایمن ترین و انعطاف پذیرترین رنگ های موجود در بازار است . این رنگ ها به آسانی با آخرین مدهای روز طراحی هماهنگ میشود و به دیگر گزینه های رنگی به خوبی اجازه خودنمایی میدهد .

حتی اگر قرار است تابلوهای زیادی به دیوارتان نصب کنید باز هم رنگ های خنثی بهترین گزینه خواهد بود زیرا چنین آثاری را به بهترین شکل به نمایش میگذارد .

اما شاید بهترین دلیل برتری تم های خنثی نسبت به سایر تم های رنگی در دکوراسیون داخلی ، اتمسفر و جوی باشد که آنها در خانه ایجاد میکنند . دکوراسیون خنثی میتواند روشن و دعوت کننده یا تیره و عاشقانه و یا حتی لوکس و با شکوه باشد . در بازسازی آپارتمان همیشه رعایت نكات خاص باعث مطلوبتر شدن فضای داخلی شده و ارامش و زیبایی فوق العاده ای ایجاد میكنید .

 

بازسازی آپارتمان ؛ اشتباهات رایج در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

قدیم تر ها توی هر خانه فضایی بود به نام مطبخ ؛ جاییکه از حصار خانه جدا بود معمولا یا گوشه حیاط بود یا زیر پله. آن هم برای استفاده نه یک خانواده که شاید گاهی پنج یا شش خانواده با هم باید برای غذایشان را در آن فضای نمور میپختند.

اتاقی با فضای سیاه رنگ که نتیجه دود زغال و هیزم بود . البته دود و دم های هیزم خودش باعث جدایی آشپزخانه از اتاق های اصلی اندرونی بود و شاید هم محصور کردن فضای فعالیت خانم خانه . در هر حال داستان امروز به کلی فرق کرده است .

حالا دیگر آشپزخانه مانند سابق نه تنگ و تاریک است و نه دور از چهار دیواری اصلی .

همین است که چیدمان آشپزخانه هم به اندازه باقی قسمت ها مهم شده است ، حالا آشپزخانه ها مشرف به اتاق پذیرایی هستند بدون هیچ دیوار بازدارنده ای خانم ها در حصر نیستند و آشپزخانه یکی از مهم ترین فضاهای خانه است .

پس در بازسازی آپارتمان باید حسابی حواستان به این منطقه حساس باشد . کوچکترین اشتباهی در چیدمان آن ممکن است کل زیبایی خانه را به خطر بیاندازد .

 

با ما همراه باشید در بازسازی آپارتمان

 

بازسازی آپارتمان ؛ به آشپزخانه نور بتابید

در بازسازی آپارتمان ، طراحی دكوراسیون باید به گونه باشد كه به آشپزخانه نور بتابد و فضای آشپزخانه نور عالی داشته تا وسایل اشپزخانه بسیار عالی جلوه كند.

دیگر زمان آشپزخانه های نمور زیر پله ای قدیمی با آن نور کم و فضای تاریک شان گذشته است . حالا باید همه آشپزخانه ها حسابی پر نور باشند که هم زیبایی رنگ کابینت ها به چشم بیاید و هم حاصل دست بانوی خانه بیشتر بدرخشد . پس یکی از قدم ها در طراحی آشپزخانه تامین نور آن است .

هنگام بازسازی آپارتمان در آشپزخانه ای باید تعداد زیادی چراغ سقفی طراحی شود نداشتن نور کافی در آشپزخانه مساوی است با خطای دید آشپز و غذایی که رنگ و مزه ندارد .

بازسازی آپارتمان ؛ به اندازه مدرن باشید

در طراحی و بازسازی آپارتمان نه افراط باید داشت و نه تفریط . طراحان همیشه حواسشان هست که در خانه ای همان قدر که نباید از مد روز دور بود نباید زیاد از حد هم به ابزار و وسایل تازه از راه رسیده اعتماد کرد . شاید خیلی از ما با دیدن یک تصویر از آپارتمان بفكر بروز کردن منزل خود بیفتیم .

داشتن کابینت های چوبی خاص ، روکش های براق ، رنگ عجیب ، ابزار خاص نگهداری ظروف ، یک هود بزرگ تمام الکتریکی ، طاقچه های بزرگ و کوچک و همچنین كف پوش عالی و یا كاغذ دیواری و سقفی با طرح مدرن … اینها همه شان خوب هستند و از ابزار طراحی مدرن اما اگر همه شان قرار باشددر بازسازی ساختمان همه با هم یکجا جمع شوند دیگر نشانی از به روز بودن ندارند بلکه معنای خلاف آن را پیدا میکنند .

شما قرار است با انجام بازسازی آپارتمان منزل خود را با ابزار جدید زیباتر کنید نه اینکه به نمایش محصولات بپردازید.