بازسازی ساختمان و شگفتی های آن

 

 

بازسازی ساختمان و توصیه هایی در هنگام تعمیر آن :

بازسازی ساختمان :از عوامل مهم بازسازی ساختمان ها در برابر زلزله  افزایش وزن آنهاست با کاهش وزن ساختمان نیروی وارد بر ساختمان را در هنگام زلزله میتوان کاهش داد در موقع تعمیرات ساختمان غالبا بدون برداشتن لایه های قبل،لایه های جدید به آن اضافه میشود که باعث سنگین شدن سقف و افزایش وزن آن میشود.

همچنین قرار دادن وسائل و تاسیسات سنگین در طبقات فوقانی باعث سنگین شدن ساختمان و آسیب پذیری آن میشود.به هنگام تعمیر بنا از برداشتن و جابجایی مهاربند ها و دیوارهای باربر اکیدا خودداری کنید چراکه باعث کم شدن مقاومت بنا میشود.همچنین اضافه نمودن بنا بدون رعایت اصول مهندسی آسیب پذیری بنای اضافه شده و یا کل بنای موجود میشود.

بعنوان مثالی برای بازسازی ساختمان در سن پترزبورگ روسیه برای بهبود مصرف انرژی(کاهش مصرف انرژی) و رفاه حال افراد ساکن در این ساختمان که ۶۵۲۴۶ مترمربع مساحت آن است و ساختمانی قدیمی میباشد.

Saint Petersburg Russia

عایق های صوتی و حرارتی قرار دادند در دیوارها و و سیستم گرمایشی که از جنس Stone Wool(پشم سنگ) است و این کار باعث کاهش مصرف انرژی ۶۷ درصد شد و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری و  هزینه بازسازی آپارتمان نیز کاهش یافت .عایق Stone Wool(پشم سنگ) باعث افزایش ایمنی میشود .

بعنوان مثالی دیگر از بازسازی ساختمان :

 غرفه St Kilda را نام برد که غرفه سنت Kilda یک کیوسک تاریخی است که در انتهای کوچه سنت Kilda واقع شده است در خیابان کیلدا، ویکتوریا در  استرالیا. کیوسک توسط جیمز چارلز مورل طراحی شده و در سال ۱۹۰۴ توسط جان وات داگلاس ساخته شده است. کیوسک توسط فرانسیس پتر پیشنهاد و اجرا شد.

بازسازی ساختمان

تا دهه ۱۹۳۰ این ساختار به طور گسترده ای به عنوان غرفه پرر شناخته شد، با این حال، نام واقعی آن رستوران  رفاهی استرالیا بود. در دهه ۱۹۳۰ آن را به عنوان کیوسک Kerby تغییر نام داد.
خانواده کربی در سال ۱۹۳۴ تا سال ۱۹۸۷ با اجرا و راه اندازی کیوسک درگیر شدند. Noble و Ivy Kerby اجاره ای از دولت ویکتوریا در سال ۱۹۳۹ به دست آوردند.
از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۳ کیوسک توسط Jo Sillitoe و سپس کارل گرانت اجاره شد. در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۳، ساخت و ساز در اثر آتش سوزی نابود شد.

پس از حمایت گسترده مردم برای بازسازی کیوسک و حمایت  برتر استیو برک آن را به طرح های اصلی ۱۹۰۳ بازسازی کرد که از قطعات ذخیره شده مانند سقف آهنی، دکوراسیون تزئینی برای نوسازی ساختمان و یک بادنما استفاده کرد.

بازسازی ساختمان یک سازه اضافی در پشت کیوسک ساخته شده و پنهان شده که از اسکله قابل مشاهده است.غرفه در ثبت نام میراث ویکتوریا ثبت شده است.

 بازسازی ساختمانهای قدیمی و تاریخی با روشی جدید

محققان از مورسیا و والنسیا (اسپانیا) کاخی را که متعلق به سفیر ویچ، جواهر گوتیک-رنسانس بود که در قرن نوزدهم تخریب شده بود، بازسازی کرده اند. این روش که از اطلاعات تاریخی و باستان شناسی ساختمان استفاده می کند می تواند برای یادگیری بیشتر در مورد آثار دیگر معماری که تخریب شده اند استفاده شود.سفیر واتیکان در زمان سلطنت فردیناند کاتولیک و چارلز اول، جرونیمو وی و والترا بود.

سبک های رنسانس که در رم کشف شد، در سال ۱۵۲۷ در کاخ گوتیک  در والنسیا توسط وی به نمایش گذاشته شد و آن را به یکی از اولین نمونه های خالص معماری رنسانس در اسپانیا تبدیل کرد.متاسفانه، همانند بسیاری دیگر از ساختمان های تاریخی، در طول قرن نوزدهم، به عنوان یک  زیر زمین ساختمانی مورد استفاده قرار گرفت.

اکنون یک تیم از محققان دانشگاه کاتولیک سنت آنتونیای مورسیا، دانشگاه های پلی تکنیک کارتا ژن و والنسیا و دانشگاه مورسیا موفق به بازگرداندن ساختمان از این حالت شدند.این اثر در “مجله بین المللی معماری میراث” منتشر شده است.این روش بازسازی ساختمان شامل جمع آوری تمام اسناد تاریخی، ادبی و گرافیک در مورد بنای تاریخی و همچنین اطلاعاتی است که از بقایای باستان شناسی به دست می آید.

جنبه های ناشناخته از اطلاعات به دست آمده از دیگر ساختمان های مشابه تعیین می شود.و در نهایت تمام اطلاعات برای ایجاد گرافیک کامپیوتری ۲D و ۳D از قسمت های مختلف ساختمان، با استفاده از طراحی گرافیک و نرم افزار انیمیشن استفاده می شود.

بازسازی ساختمان مدرن

“این روش بازسازی ساختمان می تواند به دیگر ساختارهای معماری که برای ایجاد جنبه هایی مانند ویژگی های کلی ساختمان، ظاهر آن یا جایی که عناصر داخلی آن مانند پاسیو و پله ها وجود دارد، اعمال شود”.مرسدس گالانیان، از دانشگاه کاتولیک سنت آنتونی مورسیا به SINC گفت.
برای کاخ متعلق به سفیر ویچ، پرونده تخریب از پایان سال ۱۸۵۹ همراه با نقشه های قدیمی و عکس ها و نقشه معروف والنسیا توسط پدر توسکا استفاده شد.این اسناد برای ایجاد مکان دقیق در محله سن فرانسیسک و ویژگی های معماری آن استفاده شده است.

امروزه دو ساختمان در طرح وجود دارد که زمانی در قرن شانزدهم توسط کاخ اشغال شد. هنگامی که یکی در سال ۱۹۹۹ تخریب شد، بقایای باستان شناسی کشف شد همچنین به عنوان مرجع برای این پروژه مورد استفاده قرار گرفت.
سازه های دیگر کاخ ها، مانند Almirante و En Bou در والنسیا یا روم پالما Baldassini، به تجزیه و تحلیل قیاسی کمک کرد تا نشان دهد که چگونه از یک کاخ گوتیک به یک کاخ رنسانس تغییر کرد.

همچنین، اهمیت هنری کاخ سنگ مرمر خود را تا امروز حفظ کرده است. امروزه ساختمان Renaissance می تواند بار دیگر با ستون های کلاسیک، پایتخت ها، قوس ها، میل پرده ها و قاب های موجود در موزه هنرهای زیبا در والنسیا مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین میتوانید مطالبی در زمینه قیمت بازسازی خانه  بخوانید.

میتوانید مطالبی در مورد   معماری داخلی منزلتان و طراحی کمد دیواری و انتخاب کاغذ دیواری و بسیاری مطالب دیگر بخوانید.

بازسازی ساختمانهای قديمیدر مبحث نوسازی ساختمان  و بازسازی آپارتمان قدیمی بسیاری از نکات مختلفی وجود دارد از جمله اینکه مقاوم سازی ساختمان را فراموش نکنید بسیار نکته مهمی است چون ممکن از در بازسازی که انجام میدهید با بکار بردن مصالح سنگین خانه شما اسیب پذیر تر شود و بعد از آن فکر بازسازی و تعمیرات ساختمان  و معماری داخلی و  بازسازی نمای ساختمان ساختمان باشید .

?>