بازسازی نما – فواید بازسازی نما و زیبایی های آن

بازسازی نما

بازسازی نما ساختمان یک سرویس است که توسط بسیاری از کسب و کار های مختلف و افرادی که انواع ساختمان ها را دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

با این حال بازسازی نمای بیرونی تنها گزینه در دسترس که به نظر می رسد نیست و یک نام تجاری جدید است.

بنابراین آیا باید نمای بیرونی ساختمان را بازسازی کنیم یا جایگزین جدیدی برای آن در نظر بگیریم؟مثال خوبی که می توان برای این مورد در نظر گرفت پنجره است.

شیشه ها نقش برجسته ای در شکل و شمایل ساختمان های مسکونی و تجاری دارند.در حالی که بازسازی نما می تواند به بر طرف کردن مشکلات کمک کند، رنگ آمیزی، بتن کردن، … نمی توانند انجام دهند.

بازسازی

با این وجود، شرکتی که   بازسازی شیشه ها و لعاب کاری را انجام می دهد می تواند کاری کند که شیشه به شکلی نمایان شوند که گویی جدید هستند.

 قطعا بازسازی نما یک گزینه ی عالی است اما چگونه می توانیم با جایگزین کردن مقایسه کنیم؟

خب! وقتیی که می خواهید شیشه را جایگزین کنید باید شرکت یا شخصی را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.همچنین شما باید شیشه های جدید خریداری کنید حال خارج از هزینه های مالی هزینه های دیگری مانند زمانی که مصرف می شود و کار هایی که انجام می شود و تلفات شیشه ها را نیز در نظر بگیرید.

در حقیقت زمانی که شما بازسازی را به جایگزین کردن ترجیح می دهید این انتخاب باعث می شود هزینه ای حدود ۱۲ برابر ارزان تر از جایگزین کردن باشد.

 

بازسازی نما این امکان را به شما می دهد که خانه خود را به  دلخواه خود تغییر دهید. این موضوع در خرید خانه وجود ندارد و شما ناچارید در هنگام خرید سلیقه سازنده را بپذیرید و یا سلیقه های نزدیک به خود را انتخاب کنید . ولی هنگامی که شما اقدام به بازسازی خانه قدیمی خود می کنید می توانید هر آنچه را که مد نظر دارید در منزل قدیمی خود پیاده کنید. بازسازی منازل قدیمی و بازسازی آپارتمان های قدیمی یک کار تخصصی است که بسیاری از شرکت ها در این زمینه فعالیت دارند.

بازسازی نما

مزایای بازسازی نما ی ساختمان مشخص است: نه تنها از دیدگاه مالی بلکه از دیدگاه های دیگر نیز نسبت به جایگزین کردن برتری دارد.

بازسازی به شما کمک  می کند تا ساختمان هایی ایجاد کنید که  سازگار با محیط زیست می باشد.. نه تنها سازه های ساخته شده با استفاده از بتن جامد (ایجاد یک جرم حرارتی است که می تواند در طول روز گرما را ذخیره کند و در شب خانه را گرم نگه دارد)، توانایی ترکیب نور طبیعی بیشتر و کمک به روشنایی خانه  (از طریق پنجره ها، تجهیزات و چاه های نور) استفاده از فولاد بازیافت شده و ایزوتوپ های بتنی را در میان لیست گسترده ای از سازه های اضافی سازگار با محیط زیست  در دسترس قرار می دهد.علاوه بر این  ، بازسازی (بازسازی نما) کمک می کند تا هزینه های اضافی ایجاد شده را زمانی که ساختمان ها بازسازی می شوند، کاهش دهند تا امکان اتصالات متناوب فراهم شود.

بازسازی نما

و اما در مورد نمای شیشه ای ساختمان ها:

در بازسازی نما ی ساختمان گاهی شیشه استفاده میشود و جلوه زیبا و لوکسی به ساختمان میدهد.در دهه های اخیر فناوری جدید در مورد بازسازی نما مورد توجه طراحان بین المللی قرار گرفته و این نوع بازسازی نما در بین سایر طرح ها از شفافیت برخوردار است.

سازه های نما:نمای ساختمان شیشه ای به راحتی توسط انواع ساختاری که از آنها حمایت می شود طبقه بندی می شود.

Glass fin چیست؟

نما

از اولین فرم های نمای شیشه ای در سازه هاست از سال ۱۹۵۰ در فرانسه استفاده میشد.که دو صفحه شیشه ای به حالت معلق در آمده اند.سیستم های Glass fin در مفهوم بسیار ساده هستند و  در محور های عمودی تعدادی شیشه قرار میگیرد و همچنین در پشت شیشه که با استفاده از اتصالاتی به نمای اصلی اتصال میشوند که از جنس فولاد (ضدزنگ)هستند و شبیه عنکبوت هستند.

بازسازی نما

این نوع بازسازی نما(شیشه ای) بیشتر برای ساختمان های تجاری و اداری است.بعنوان مثالی زیبا از بازسازی نما میتوان شرکت Tonkin Liu،  در لندن را نام برد که مرکز تجاری میباشد.طرح آن از الهام گرفته از طرح کوهستانی است و نمای شیشه ای فوق العاده ای دارد که در شکل های زیر مشاهده میکنید.

بازسازی نمای ساختمان

همچنین نمای شیشه ای علاوه بر زیبایی فواید و معایب دیگری نیز دارد.

از جمله فواید آن اینست که اگر شیشه های دو یا سه جداره استفاده شود در برابر سرما و گرما و صدا محافظند (صرفه جویی در مصرف انرژی)همچنین بازسازی نما ی ما سریعتر انجام میشود و مهمتر اینکه نور طبییعی بیشتری داریم و دید بهتر و یکپارچه از بیرون داریم

اما علاوه بر استفاده اقتصادی که این شیشه های دو جداره دارند هزینه نصب و خریداری آن ها زیاد است و در برابر اتش سوزی و زلزله مقاوم نیستند.

بازسازی ساختمان

عادی یا عالی؟ این که چگونه یک ساختمان دیده شود، عمدتا به نمای آن بستگی دارد. استفاده از فرمول های ساختاری الاستیک می تواند به طور قابل توجهی در خارج از یک ساختمان تاثیر داشته باشد.

استفاده از فرمول سازه های ساختمانی در نمای ساختمان(بازسازی نما)، فرصت های طراحی نامحدود را برای معماران و نقشه کش ها و طراحان باز می کند. شما می توانید سایر مصالح ساختمانی را تقلید کنید یا این که از لحاظ اقتصادی، ایده های منحصر به فرد را اجرا کنید.

انتخاب فرمول بستگی به نوع داستان یک ساختمان دارد. برای یک خانه مسکونی در زمان های نچندان دور از نماهای آجری استفاده می شد، که لمس طبیعی زندگی در یک منطقه شهری را نمایش داده و طراحی مورد نظر در نمای ساختمان(بازسازی نما) را تقویت می کند.

بازسازی نمایا برای مثال در یک مدل، اجازه تکثیر عکس ها در نمای ساختمان داده می شود. در شهر مونترال، معماران شرکت کانوا با استفاده از حکاکی عکس برای نشان دادن توالی از فیلم های تاریخی در نمای محوطه دانشجویی، به یاد تاریخچه شهر استفاده کردند.

نمای سنگی

نمای ساختمان یکی از مهم ترین بخش ها در بازسازی آن است که باعث می شود جلوه ای خاص به ساختمان بدهد. از آن جایی که هر خریدار یا مستاجری ابتدا بیرون ساختمان را می بیند و به قولی اولین نگاه باعث می شود تا چشم درگیر بنای ساختمان شود، باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

بازسازی نمانمای سنگی یکی از جمله نماهای ساختمان است که به دلیل وجود معادن مختلف آن در ایران از آن ها در ساخت و بازسازی نمای ساختمان، بسیار استفاده می شود. از جمله ی سنگ هایی که در نمای ساختمان می توان استفاده کرد سنگ های گرانیت، مرمر، تراورتن، سنگ نمای آنتیک و … است از میان این سنگ ها تراورتن به دلیل این که معادن بسیاری از آن وجود داشته و در حال استخراج است، در بازار با قیمت های متفاوت به وفور یافت می شود و همین امر باعث شده تا سازندگان به سراغ این نوع سنگ بروند و معماران و نقشه کش ها نیز بیشتر از طرح های معماری رومی که امکان استفاده از این نوع سنگ در نمای ساختمان را می دهد، بهره می برند.

بازسازی نما(بازسازی نما)سنگ های تراورتن بسته به رنگ و میزان صاف بودن سطح و این که چه مقدار خلل و فرج در سنگ وجود دارد درجه بندی می شوند. سنگ های گرانیتی در مقابل سایر سنگ ها از سختی بیشتری برخوردار هستند و بنابراین استفاده از آن در نمای ساختمان که با تغییرات مداوم جوی روبرو می باشد، بهتر جواب می دهد. اما امروزه از این نوع سنگ در داخل ساختمان و نیز در سنگفرش ها استفاده بیشتری می شود. سنگ های گرانیتی تیره در نمای ساختمان باید استفاده شوند چون زمانی که آب حاصل از بارش را جذب می کنند لکه ها را نشان ندهند. به این دلیل که خشک شدن سنگ به طور کامل بعد از بارندگی مدتی طول می کشد.

 

خانه

?>